TRENDnet, cel mai bun producător de echipamente de rețea cu şi fără fir din clasa sa, anunţă disponibilitatea adaptorului USB AC600 de mare amplificare, modelul TEW-806UBH – ce extinde seminificativ rețeaua și sporește viteza de transfer pentru conexiunile la distanță.

TRENDnet TEW-806UBH poate comunica atât cu reţelele Wireless AC, oferind viteze de transfer de maxim 433 Mbps, cât şi cu rețelele Wireless N la 150 Mbps. Datorită antenei sale de mare amplificare, beneficiză de o aria de acoperire mult mai mare, comparativ cu alte adaptoare Wireless AC. De asemenea, fiind vorba de o antenă ajustabilă, ea poate fi înclinată sau rotită pentru a obține un maxim de conectivitate.

TEW-806UBH reușește să ofere performanţe bune, chiar și atunci când este poziţionat departe de router-ul sau access-point-ul wireless.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=Xp2sPkvOUxY